ZÍSKANÝ SKILLSET
Absolventi specializace Jevištní management a technologie se mohou uplatnit jako manažeři scénické výroby, vedoucí umělecko-technického provozu, manažeři scénické realizace při divadelních projektech nebo zdivadelňování nedivadelních prostor, techničtí manažeři festivalů. Mohou také vlastnit a pracovat v oborových agenturách. Jejich profesní dráha dále mnohdy směřuje k tomu, že se stanou samostatní osvětlovači a zvukaři v kabinách, mistři osvětlovači, mistři zvuku nebo jevištní mistři.
Autor videa: Štěpán Plucar
CÍL STUDIA
Cílem studia je rozvinout osobnost studenta tak, aby se po ukončení školy orientoval v historii a současnosti divadla a umělecké tvorby, rozuměl divadelnímu provozu, divadelním technologiím, profesionálnímu slovníku (včetně toho mezinárodního) a uměl využít právní, ekonomické, psychologické a sociologické znalosti ve své profesní praxi. Student by měl také umět projektově myslet, plánovat, řídit, komunikovat a hodnotit. A samozřejmě i kriticky myslet a převzít odpovědnost za své úkoly a úkoly členů tvůrčího týmu.
ZNÁMÍ ABSOLVENTI
- BcA. Jan Hons Šuškleb
- BcA. Vilém Jonáš
- BcA. Igor Staškovič
- MgA. Lukáš Nábělek
ATELIÉRY
Ateliér divadelní produkce a jevištní technologie–
Vedoucí: doc. MgA. Blanka Chládková
Pedagogové: MgA. Lucie Abou
Mgr. et Mgr. Adéla Dědová
MgA. Zdeňka Kujová
Mgr. Martin Prokeš
doc. MgA. Hana Průchová, Ph.D.
Mgr. Monika Šimková
MgA. Lenka Tesáčková
JUDr. Lenka Valová
MgA. BcA. Petra Vodičková, Ph.D.
MgA. Jakub Mareš
BcA. Jan Škubal
MgA. Lukáš Nábělek
Ing. Ondřej Bulva
Studium je personalizované, studuje se v malých skupinách cca 5 studentů v ročníku, díky čemuž je atmosféra ve výuce osobní a přístup pedagogů individuální. Teoretické znalosti získané v průběhu studia si mohou studenti ověřovat rovnou v praxi:
- jsou členy tvůrčích týmů, v nichž se potkávají a spolupracují s kolegy z ostatních ateliérů (herci, režiséry, dramaturgy, scénografy…) na školních projektech a inscenacích ve Studiu Marta a v Divadle na Orlí;
- setkávají se s domácími i zahraničními odborníky, kteří zprostředkovávají poznatky a zkušenosti z profesní praxe;
- společně se spolužáky z Ateliéru produkce a jevištní technologie organizují mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER (www.encounter.cz).
PRAKTICKÉ INFORMACE
Do bakalářského studia Divadelní produkce a Jevištní technologie jsou přijímáni uchazeči, kteří mají přehled a zájem o kulturu, orientují se v organizaci státu, krajů, obcí a ve financování kultury. V případě Jevištní technologie mají přehled i v této oblasti. Jsou schopni logicky uvažovat a systémově myslet, mají dobré formulační, prezentační a komunikační dovednosti. Jsou samostatní, iniciativní a tvůrčí a nebojí se kreativně řešit problémy. Mají chuť organizovat, spolupracovat a být součástí širšího týmu. Mají zájem o prostředí, aktivně hledají informace (ovládají informační technologie) a jsou schopni pružně reagovat na měnící se podmínky. Ovládají angličtinu minimálně na středoškolské úrovni (min. B1) a mají zdravotní a fyzické dispozice. A jistě, mají rádi divadlo!
Kompletní podmínky pro přijetí ke studiu ZDE.
Ukázka testů z přijímacích zkoušek ZDE.
Elektronická přihláška ZDE.
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ROK 2023/24
Bakalářské studium: OTEVŘENO